Czy warto zostać kierowcą busa? Czy przewóz osób się opłaca?

Czy warto zostać kierowcą busa? Czy przewóz osób się opłaca?

by drozdullo
przewóz osób płock, przewóz osób sierpc, busy do holandii kujawsko-pomorskie,

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej firm, które oferują wynajem busów, dlatego też drastycznie wzrosło zainteresowanie zatrudnieniem doświadczonych kierowców. Jako kierowca busa na trasach międzynarodowych można zarobić zdecydowanie większe pieniądze niż w kraju, dlatego też coraz więcej kierowców próbuje swoich sił w tej branży.

Ile zarabia kierowca busa?

przewóz osób płock, przewóz osób sierpc, busy do holandii kujawsko-pomorskie,

Według najnowszych statystyk miesięczne wynagrodzenie kierowców busa wynosi 2 497 PLN brutto. Co drugi kierowca może pochwalić się pensją w wysokości od 2 020 zł do 3 328 zł. Najgorzej wynagradzani kierowcy zarabiają poniżej 2 020 zł brutto (25% wszystkich kierowców), z kolei najlepiej opłacani kierowcy zarabiają powyżej 3 328 zł brutto. Płace w dużej mierze zależą od wielkości firmy, która oferuje przewóz osób oraz od jej kapitału. Na miesięczną pensję ma również wpływ wykształcenie kierowcy (znajomość języków obcych przydatnych na trasie), staż pracy oraz region zatrudnienia.

Jakie są obowiązki kierowców busa, oprócz przewozu osób?

przewóz osób płock, przewóz osób sierpc, busy do holandii kujawsko-pomorskie,

Podstawowym obowiązkiem kierowców busa jest oczywiście przewóz osób oraz odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. W profesjonalnych firmach przewozowych, kierowcy odpowiedzialni są również za utrzymywanie dobrego stanu technicznego busów oraz za utrzymanie czystości w pojazdach. Kierowcy pamiętać muszą również o prowadzeniu kart drogowych oraz odpowiednim zabezpieczeniu busów po zakończeniu swojej pracy.

Na jakich trasach międzynarodowych można najwięcej zarobić?

W chwili obecnej w naszym kraju największym zainteresowaniem wśród klientów biznesowych, jak i również wśród klientów indywidualnych cieszą się busy do Holandii, Niemiec oraz Belgii. Praktycznie każda większa firma w Polsce oferuje wynajem busów do wyżej wymienionych Państw.

przewóz osób płock, przewóz osób sierpc, busy do holandii kujawsko-pomorskie,

Praca na etacie, czy własna firma przewozowa?

Praca na etacie daje kierowy przede wszystkim ogromne poczucie bezpieczeństwa, stałe zarobki oraz odpowiednie ubezpieczenie. Wszystkie naprawy busów oraz kolejne trasy są załatwiane przez firmę przewozową, dlatego też kierowcy nie muszą niczym się martwić. Własna firma przewozowa, to tak naprawdę samodzielne stanowisko pracy i bardzo duża swoboda działania. We własnej firmie możemy wcielać w życie wszystkie swoje pomysły i rozwijać się według własnego planu. Największą zaletą prowadzenia własnej firmy przewozowej jest możliwość samodzielnego ustalania grafiku swojej pracy. Prowadząc własną firmę najtrudniej jest na początku zdobyć kilku stałych dostawców. Po nawiązaniu kilku dobrych kontaktów i po podpisaniu stałych umów na przewóz osób lub towarów, można skupić się na zadaniach zwykłego przewoźnika. W zawodzie kierowcy liczy się zarówno odporność fizyczna jak i psychiczna, dlatego też nie jest to praca dla każdego.


lh-logo

Przewóz osób Płock, Sierpc, bus do Holandii

09-410 Płock, Polska
tel. +48 734 422 250
tel. +48 664 117 545
e-mail latajacyholender.bus@gmail.coml
www: Latający Holender – Tani Bus

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x