Koszula do porodu – Modna od pierwszych chwil bycia mamą

Koszula do porodu – Modna od pierwszych chwil bycia mamą

by drozdullo
koszula do porodu, koszula porodowa, sukienka do porodu, sukienka porodowa, koszule do porodu, koszule porodowe, sukienki do porodu, sukienki porodowe, co na wyprawkę do szpitala poród

Bycie mamą to ważne zadanie w życiu kobiety. Będąc mamą poświęcamy od początku całą swoją uwagę maluszkowi. Na samym początku wszystko kręci się wokół dziecka. Nic dziwnego. Narodziny dziecka to ogromna radość, duma i odpowiedzialność, któremu towarzyszy uczucie strachu, stresu i bólu. To również najważniejszy dzień w życiu kobiety. Od wiadomości o tym, że urodzi się dziecko, kobieta ma około 8 miesięcy na odpowiednie przygotowanie się do tej roli. Skoro natura dała kobietom aż tyle czasu na przygotowanie się, świadczy to o tym, że poród to nie lada wyzwanie. Już podczas ciąży trzeba pomyśleć o skompletowaniu wyprawki do szpitala. Jednym z koniecznych elementów takiej wyprawki jest koszula porodowa. Z reguły należy mieć ze sobą dwie koszule. Tylko jak wybrać odpowiednią koszulę porodową?

Idealna koszula do porodu

Na rynku istnieje wiele koszul do porodu. Przyszłe mamy naprawdę mają w czym wybierać. Wybór koszuli to kwestia indywidualna, ale są pewne kryteria, na które trzeba zwrócić uwagę.

koszula do porodu koszula porodowakoszula do porodu koszula porodowakoszula do porodu koszula porodowa

Długość koszuli nie powinna być dłuższa niż za kolana. Ułatwi to poród kobiecie, ale również ułatwi pracę lekarzom i położnym, które będą towarzyszyć kobiecie podczas porodu.

Warto też zwrócić uwagę na materiał. Dobrze, gdyby był to naturalny materiał, a najlepiej bawełna. Poród to ogromny wysiłek dla organizmu, dlatego sztuczne materiały nie zdadzą egzaminu. Nie przepuszczają powietrza, więc kobieta będzie pocić się bardziej i będzie jej bardziej gorąco. A przecież dodatkowe obciążanie organizmu jest zdecydowanie niepotrzebne. Ponadto materiał, z którego wykonana jest koszula porodowa musi wchłaniać „krew, pot i łzy”, których w czasie rodzenia jest nie mało.

Istotne jest także, aby koszula nie miała żadnych metalowych elementów. Zaraz po urodzeniu mama będzie tulić swoje maleństwo, a jego naga skóra będzie miała kontakt z jej ubraniem. Dlatego metalowe elementy nie są wskazane, gdyż będą nieprzyjemne w odczuciu dla skóry maleństwa.

Jednak każdej przyszłej mamie zależy na tym, aby oprócz wygody w czasie porodu i karmienia maluszka, wyglądać w tej koszuli jak człowiek, a najlepiej jak kobieta, a nie tylko przemęczony cień człowieka w zbyt dużym worku. No cóż. Poszukiwania takiej koszuli porodowej nie są łatwe.

Sukienka porodowa

A teraz wyobraźcie sobie, że zwykła koszula do porodu przeszła już do lamusa. Zamiast koszuli do porodu zakładamy sukienkę. Pewnie ktoś powie, że to niemożliwe, bo niepraktyczne, niewygodne i właściwie to, po co sukienka w momencie, kiedy nie wygląda się nadzwyczaj atrakcyjnie? A gdyby tak założyć sukienkę, która została zaprojektowana specjalnie do porodu? Przecież poród to moment, w którym kobieta czuje się w pełni kobieca. To przyjście na świat dziecka, więc warto wyglądać wtedy kobieco, a już na pewno warto tak się czuć. Która kobieta w ważnych chwilach swojego życia nie chce wyglądać ładnie?

Jak wybrać sukienkę do porodu?

koszula do porodu koszula porodowakoszula do porodu koszula porodowa

Skoro kobiety już się przekonały, że zwykła koszula do porodu to rzeczywiście słaby pomysł i warto wybrać sukienkę, to jaką właściwie wybrać? Otóż firma Mamalaba, która sukienki porodowe zaprojektowała i szyje oferuje przyszłym mamom trzy rodzaje sukienek do porodu. Wiadomo, że każda kobieta jest inna, a co za tym idzie, każda inaczej wyobraża sobie ten moment i każda ma inne potrzeby. Z pewnością każda kobieta oczekująca na swoje dziecko znajdzie swoją idealną sukienkę do porodu.

Pierwsza z sukienek to Atena. Została stworzona dla kobiet, które zdecydowane są rodzić naturalnie i bez znieczulenia. Tak doskonale jak podczas porodu sprawdza się także w czasie połogu i karmienia. Drugą z sukienek jest Barbara. Zaprojektowana również do porodu siłami natury i bez znieczulenia. Jednak daje możliwość łatwiejszej aplikacji zastrzyku znieczulającego, gdyby kobieta się na niego zdecydowała. Aplikację znieczulenia ułatwia wycięcie w kształcie łezki, które znajduje się na plecach.

koszula do porodu koszula porodowakoszula do porodu koszula porodowakoszula do porodu koszula porodowa

I ostatnią sukienką jest Celine. Celine zaprojektowana jest dla Pań, które od początku wiedzą, że poród będzie odbywał się ze znieczuleniem. Dzięki odkrytym plecom i wiązaniu na szyi lekarz będzie miał ułatwione zadanie i bez problemu posmaruje plecy środkiem odkażającym oraz wykona zastrzyk. Celine posiada przód zawiązywany na troczki, co ułatwia zbliżenie dziecka do ciała po porodzie.

Jak widać, sukienki zostały dokładnie przemyślane, a projektantki miały na uwadze wszystkie potrzeby kobiet. Ponadto sukienki porodowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co sprawia, że kobieta może dobrać odpowiedni kolor według swoich upodobań i czuć się jeszcze lepiej, piękniej i bardziej kobieco.
Warto też wspomnieć, że sukienki porodowe wykonane są z dobrej jakości, naturalnej bawełny z pięcioprocentową domieszką elastanu. Taki materiał idealnie sprawdza się w warunkach dużego wysiłku organizmu, ponadto dobrze wchłania pot oraz krew.

Czy warto zamienić koszulę porodową na sukienkę?

Mając na uwadze wyżej wymienione cechy sukienek można śmiało powiedzieć, że koszule porodowe to powoli już przeszłość. Rozbieranie się, podciąganie koszuli itp. jest mało wygodne i krępujące, a niejednokrotnie ból utrudnia to zadanie. Dlatego sukienki do porodu idealnie wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet spodziewających się potomka. Sukienka porodowa pozwala wyglądać i czuć się pięknie w momencie, kiedy na świat przychodzi dziecko.

koszula do porodu, koszula porodowa, sukienka do porodu, sukienka porodowa, koszule do porodu, koszule porodowe, sukienki do porodu, sukienki porodowe, co na wyprawkę do szpitala poród

Kompletując wyprawkę do szpitala, warto pomyśleć też o sobie, aby czuć się w czasie porodu dobrze. Nie warto pakować starej i za dużej koszuli nocnej, koszuli mamy czy też nieużywanego t-shirtu męża. To wyjątkowe przeżycie jakim są narodziny dziecka, warto świętować w stroju, który w szpitalnych warunkach pozwoli czuć się na tyle komfortowo, na ile to możliwe. Sam fakt, że znajdujemy się w nieswoim łóżku, nie swoim pokoju i wśród obcych ludzi jest wystarczająco mało komfortowy. Warto więc umilić sobie ten czas, każdym, najdrobniejszym nawet elementem. Wybór sukienki porodowej (wcześniej koszula do porodu) z pewnością będzie dużym krokiem, aby poczuć się przyjemniej. 9 miesięcy ciąży to czas, w którym kobieta spokojnie znajdzie swoją idealną sukienkę porodową dostosowaną do jej indywidualnych potrzeb.


koszule do porodu, sukienki porodoweSukienki do porodu – Mamalaba

Berlinga 2, 95-060 Brzeziny
www: Sukienki porodowe (koszula do porodu)

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x