Instalacja LPG (Płock), czyli wszystko to, co powinieneś o niej wiedzieć.

Instalacja LPG (Płock), czyli wszystko to, co powinieneś o niej wiedzieć.

by drozdullo
instalacje lpg płock, instalacja lpg płock, montaż lpg płock,

Instalacje LPG to rozwiązanie wybierane przez wielu kierowców, którzy decydują się na alternatywne źródło napędu swojego samochodu. Silnik spalinowy zasilany gazem LPG sprawia, że korzystanie z auta staje się bardziej ekonomiczne, ale sama instalacja musi zostać założona przez fachowca, który zna się na rzeczy.

Instalacja LPG: fakty i mity

Prowadzenie auta z instalacją LPG kosztuje średnio 40 procent mniej niż korzystanie z auta z napędem wyłącznie benzynowym. Trzeba też dodać, że najnowsze instalacje gazowe umożliwiają odpalenie auta tylko z użyciem gazu, bez wykorzystania benzyny. Profesjonalista potrafiłby również zainstalować gaz w aucie z silnikiem wysokoprężnym. Tak. Jest to możliwe. Prawidłowo wykonana instalacja, z wykorzystaniem odpowiednich podzespołów nie pogarsza stanu samochodu. Silnik ulega uszkodzeniu wtedy, gdy stosuje się elementy złej jakości, szczególnie w słabszych silnikach. Poza tym silnik napędzany gazem LPG nie zbiera nagaru w takim samym stopniu jak silniki napędzane w inny sposób. Źle zainstalowany gaz może uszkadzać katalizator, bo temperatura spalania gazu jest wyższa od benzyny, dlatego warto powierzać zadanie instalacji fachowcom.

instalacje lpg płock, instalacja lpg płock, montaż lpg płock,

PS. Zakaz wjazdu dla samochodów z instalacją LPG na parkingi podziemne nie ma mocy prawnej i jest stawiany jedynie przez administratorów budynków. Nie ma żadnych sankcji prawnych za ignorowanie zakazu.

Instalacja LPG: osiągi auta oraz spalanie

Dobra instalacja bazuje na zaawansowanej technologii, elektronicznych jednostkach, które sterują instalacją, a także na urządzeniach mechanicznych (wtryskiwacze, reduktory itd.), które odpowiadają za poprawną pracę silnika. Nie warto korzystać ze złych elementów, elementów słabej jakości (lub jakości wątpliwej), bo grozi to wpłynięciem na parametry samochodu. Dodatkowa kwestia to butla z gazem. Zamontowana w bagażniku zajmuje sporo miejsca, ale duża pojemność korzystnie wpływa na długość trasy, którą można przebyć na jednym tankowaniu. Istnieją również zbiorniki do montowania w miejscu koła zapasowego. Wtedy butla zajmuje mało miejsca.

Zużycie gazu na 100 kilometrów jest nieznacznie większe od zużycia benzyny (przedział procentowy waha się między 1% a 20%), ale cena gazu LPG jest przecież znacznie niższa niż koszt benzyny czy oleju napędowego. Oszczędność jest więc spora, a osiągnąć może nawet 40% różnicy. Poza tym instalacje LPG można instalować do każdego samochodu, nawet do aut z nowoczesnymi silnikami. Nowoczesna instalacja LPG poradzi sobie z każdym.

PS. Mitem jest, że instalacja gazowa może wybuchnąć. Powierzając zadanie zainstalowania jej w ręce odpowiednio wykwalifikowanego mechanika, nie mamy się czym martwić.

Instalacje LPG: Płock

Jeśli jesteś mieszkańcem Płocka lub okolic, wiedz, że w Twoim otoczeniu pracują najlepsi fachowcy, dla których instalacja LPG w Płocku (https://trojanplock.pl/montaz-lpg-plock/) to nie problem! Montaż LPG w Płocku nie musi być kłopotem, ponieważ wykwalifikowani specjaliści, dla których instalacja LPG nie ma żadnych tajemnic, założą ją w Twoim samochodzie w taki sposób, że będzie on pracował zawsze prawidłowo i bez zarzutu. Nie będziesz musiał bać się spadków mocy czy nieszczelności instalacji. Poza tym montaż LPG w Płocku to świetne rozwiązanie chociażby ze względu na konkurencyjne ceny, a także doświadczenie mechaników.

Jeśli więc chcesz założyć instalację LPG w Płocku, odezwij się do nas, a my wywiążemy się z tego zadania szybko, sprawnie, fachowo i bez żadnych niespodzianek. Ty zaś będziesz cieszył się ekonomiczną jazdą i szczelną instalacją LPG przez długi czas!

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x