Kompleksowe doradztwo podatkowe Płock, Włocławek

Kompleksowe doradztwo podatkowe Płock, Włocławek

by drozdullo
przekształcanie spółek płock, zakładanie spółek płock, CIT estoński płock przekształcanie spółek włocławek, zakładanie spółek włocławek, CIT estoński włocławek, doradca podatkowy płock, doradztwo podatkowe płock, doradca podatkowy włocławek, doradztwo podatkowe włocławek,

Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z kosztami i wydatkami. W zależności od formy działania przedsiębiorstwa mamy do czynienia z różnymi formami opodatkowania. Zatem już w momencie zakładania spółki należy dokładnie przeanalizować, jaka będzie najodpowiedniejsza forma prawna nowej działalności pod kątem rozliczenia z fiskusem. W tym zakresie najlepiej jest zwrócić się do doradcy podatkowego.

Doradztwo podatkowe w zakresie wyboru formy działalności- zakładanie spółek

Działalności gospodarcze- w zależności od profilu, generowanych dochodów i strat, założeń biznesowych oraz podejmowanego ryzyka- mogą być prowadzone w różnych formach prawnych. Wybór optymalnej formy podczas zakładania spółki zabezpiecza twój majątek prywatny, optymalizuje koszty i wydatki. Skorzystanie z usług doradcy podatkowego jest w tym aspekcie niezwykle ważne- dokonuje on bowiem analizy przedstawionych założeń dotyczących działalności i proponuje wybór odpowiedniej formy działalności z uwzględnieniem najkorzystniejszych aktualnie aspektów prawa podatkowego:

 • jednoosobowej działalności gospodarczej
 • spółki cywilnej,
 • spółki jawnej,
 • spółki partnerskiej,
 • spółki komandytowej,
 • spółki komandytowo- akcyjnej,
 • spółki z ograniczoną odpowiedzialności lub
 • spółki akcyjnej.

Doradca podatkowy oferuje wsparcie w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji związanych z powstaniem nowego podmiotu gospodarczego, jednocześnie odpowiada za zgłoszenie faktu rozpoczęcia działalności w określonej formie w odpowiednim rejestrze.

przekształcanie spółek płock, 
zakładanie spółek płock, 
CIT estoński płock
przekształcanie spółek włocławek, 
zakładanie spółek włocławek, 
CIT estoński włocławek,
doradca podatkowy płock,
doradztwo podatkowe płock,
doradca podatkowy włocławek,
doradztwo podatkowe włocławek,

Doradca podatkowy w procesie przekształcania spółek

Kompleksowe doradztwo finansowe obejmuje każdy etap zakładania spółek, prowadzenia, przekształcania spółek i łączenia prowadzonych działalności gospodarczych. Zmiany związane z rozmiarem lub zakresem prowadzonej działalności, zmiany w składzie osobowym lub aktualizacje przepisów podatkowych, jak chociażby wprowadzenie nowych, alternatywnych form opodatkowania o zdecydowanie korzystniejszym charakterze w stosunku do obranych dotychczas przez dane przedsiębiorstwo- są wskazaniem lub wywołują konieczność przekształcenia formy prawnej prowadzenia działalności.

W przypadku wystąpienia takich przesłanek doradca podatkowy weryfikuje pozytywne i negatywne konsekwencje ewentualnej zmiany formy działalności- przekształcenia spółek. Aktualnie obowiązujące przepisy umożliwiają przejście ze:

 • spółki cywilnej w formę spółki jawnej lub innej spółki osobowej,
 • jednoosobowej działalności gospodarczej w jedną z form spółki kapitałowej,
 • każdej ze spółek osobowych w inną formę spółki osobowej,
 • każdej spółki osobowej w spółkę kapitałową,
 • spółki kapitałowej w spółkę osobową lub
 • każdej ze spółek kapitałowych w inną spółkę kapitałową.

Z pomocy doradcy podatkowego warto również skorzystać w przypadku planów połączenia spółek kapitałowych oraz spółek osobowych, jeśli decydujemy się na rozdzielenie działalności na dwa odrębne podmioty prawne- poprzez podzielenie spółek lub wyodrębnianie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Alternatywa podatkowa dla spółek z osobowością prawną- CIT estoński

Doradca podatkowy działający na terenie Płocka i Włocławka prowadzi bieżącą analizę podatkową twojej działalności, dzięki czemu na bieżąco będziesz mógł dokonywać zmian, odpowiednich przekształceń spółki, podziałów czy zmian w zakresie opodatkowania- tak, aby twoja działalność przynosiła ci jak największe zyski.

Z początkiem stycznia 2022 roku dokonano nowelizacji w zakresie podatków dochodowych od osób prawnych. Wprowadzono preferencyjną formę opodatkowania- estoński CIT- czyli ryczałt od dochodów spółek, stanowiący alternatywę dla standardowego podatku CIT. Zakłada on powstanie obowiązku podatkowego dopiero w momencie wypłaty zysków przez wspólników spółki. Jednocześnie CIT estoński zdecydowanie obniża obciążenia podatkowe:

 • dla małych i średnich przedsiębiorstw z 26,29% do 20% od wypłaconych zysków oraz
 • dla większych przedsiębiorstw- z 34,39% do 25%.

Skorzystanie z estońskiego CUT jest rozwiązaniem, z którego skorzystać mogą przedsiębiorcy prowadzący spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki komandytowe, komandytowo- akcyjne oraz spółki akcyjne tworzone przez osoby fizyczne.

Zachęcamy do skorzystania z kompleksowego wsparcia naszych doradców podatkowych w zakresie zakładania spółek, dokonywania przekształceń spółek oraz możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania estońskim CIT. Nasi doświadczeni pracownicy oferują analizę możliwości skorzystania z alternatywnego opodatkowania, pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu stosownej dokumentacji przedsiębiorstwa oraz rzetelnym realizowaniu obowiązków podatkowych w każdej z form działalności.

Więcej informacji na blogu: https://kancelariajwk.pl/

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x