Adwokat – zbędny wydatek?

Adwokat – zbędny wydatek?

by drozdullo
adwokat płock, prawnik płock, adwokat w płocku, kancelaria prawna płock, prawnicy płock, prawnik w płocku, adwokat płock rozwód, dobry prawnik płock

W naszym społeczeństwie przyjęło się powszechnie, że w żaden sposób nie można liczyć na sprawiedliwość w przypadku szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Sędziowie są przekupni, prokuratorzy działają we własnym interesie, a dodatkowo mamy do czynienia z prawem mającym wiele luk i niejasności – czy jednak polski wymiar sprawiedliwości rzeczywiście tak wygląda? W jaki sposób rodzić sobie w trudnych i zawiłych problemach prawnych, aby zwiększyć szanse na pozytywne zakończenie sprawy? Czy adwokat się nadaje?adwokat płock, prawnik płock, adwokat w płocku, kancelaria prawna płock, prawnicy płock, prawnik w płocku, adwokat płock rozwód, dobry prawnik płockZanim przejdziemy do jakichkolwiek dalszych rozważań na temat polskiego systemu prawa i szukania pomocy prawnej, należy uświadomić sobie, że na polskim rynku swoje usługi świadczy wiele wyspecjalizowanych podmiotów – począwszy od adwokatów, poprzez radców prawnych, a skończywszy na „poradach prawnych”.

Kto może udzielać porad prawnych?

Już w tym momencie warto uświadomić sobie, że porad prawnych może udzielać niemal każda osoba – nawet bez wykształcenia czy jakichkolwiek uprawnień procesowych. Z tego też powodu dość popularne są nielegalne ogłoszenia rozklejane na słupach czy wiatach przystanków autobusowych o antywindykacji i tanich poradach prawnych – de facto mogą być one udzielane przez kogokolwiek. Taka osoba w żaden sposób nie może podpisać się pod pismem procesowym, reprezentować nas przed organami państwa czy nawet wziąć odpowiedzialności za fachowość swojej porady!

Do kogo się zwrócić o pomoc? Czy istnieje profesjonalny adwokat?adwokat płock, prawnik płock, adwokat w płocku, kancelaria prawna płock, prawnicy płock, prawnik w płocku, adwokat płock rozwód, dobry prawnik płock

Najlepszym sposobem na uzyskanie fachowych porad prawnych oraz reprezentacji prawnej jest zwrócenie się do profesjonalnego adwokata. Na stronach internetowych okręgowych rad adwokackich możemy znaleźć namiary na lokalnych adwokatów oraz sprawdzić ich specjalizację. Warto mieć na uwadze to, że pomimo braku ograniczeń w reprezentowaniu klientów (tj. ograniczeń terytorialnych, funkcjonalnych, instancyjnych, etc.), to wielu adwokatów specjalizuje się w konkretnych działach prawa – świadczą po prostu swoje usługi tam, gdzie mogą zagwarantować wykorzystanie wszystkich możliwości prawnych ze względu na swoją wiedzę i znajomość praktyki sądowej.

Ile kosztują usługi adwokackie?

Sprawdzając internetowe witryny kancelarii prawniczych w Polsce nie znajdziemy wyraźnie określonych cen i cenników – wynika to z ograniczeń narzuconych przez Kodeks Etyki Adwokackiej. Z tego też względu konkretną wycenę danej sprawy otrzymamy dopiero po konsultacji z danym adwokatem – pamiętajmy jednak o tym, że cena nie zawsze jest tutaj wyznacznikiem jakości świadczonej usługi. Każdy adwokat musi działać w jak najlepszym interesie reprezentowanego przez siebie klienta.adwokat płock, prawnik płock, adwokat w płocku, kancelaria prawna płock, prawnicy płock, prawnik w płocku, adwokat płock rozwód, dobry prawnik płockPodsumowując, co prawda nawet skorzystanie z usług profesjonalisty nie daje nam pewności pozytywnego dla nas zakończenia danej sprawy, to jednak w dużym stopniu daje nam zwiększenie naszych szans. W bardzo wielu przypadkach wystarcza sama pieczątka i podpis adwokata na przedsądowym wezwaniu, aby niesolidny dłużnik uregulował swoje należności bez długotrwałego i kosztownego procesu sądowego. Wbrew pozorom sama porada adwokata nie jest nigdy droga i przeważnie zamyka się w kilkuset złotych.


Dane kontaktowe


Adwokat Płock, Kancelaria Adwokacka

ul. Sienkiewicza 67 lok. 14, 09 – 400 Płock
tel. +48 795 417 449
e-mail adwokatdobrogoszcz@wp.pl
www: DOBRY ADWOKAT W PŁOCKU!

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x