Muzyka pop w wykonaniu Leszka Pietrzaka

Muzyka pop w wykonaniu Leszka Pietrzaka

by drozdullo
muzyka pop rock music

Leszek Pietrzak jest wszechstronnym muzykiem zajmującym się głównie muzyką pop. Na swoim koncie ma jak dotąd wydanych kilka płyt, które cieszą się uznaniem i popularnością wśród słuchaczy. Do jego dorobku muzycznego należą płyty „Życie”. „Czas”, „Moja miłość”, „Stracone marzenia”.

Muzyka pop w wykonaniu Leszka Pietrzaka

Teksty i muzyka Leszka Pietrzaka mają charakter refleksyjny. Oparte są na doświadczeniu i przemyśleniach życiowych muzyka, jednocześnie dotyczą bardzo uniwersalnych kwestii, które dotykają niemal każdego z nas. Sprawia to, że muzyka pop Leszka Pietrzaka dociera do szerokiego grona odbiorców.

Leszek Pietrzak jest twórcą tekstów i muzyki do większości wykonywanych przez siebie utworów. Zajmuje się jednocześnie wokalem, jak i grą na gitarze. Korzenie jego twórczości sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

muzyka-pop-rock-2

Muzyka pop Leszka Pietrzaka cechuje się dojrzałością i dopracowaniem, a to za sprawą gruntownego wykształcenia muzycznego autora. Ukończona szkoła muzyczna miała wielki wpływ na kształt całej twórczości wokalisty, o czym zresztą sam często wspomina. Pierwsza działalność muzyczna, to dla Leszka zespół Labirynt, który w latach osiemdziesiątych cieszył się wielką popularnością w rejonach Warmii i Mazur. Zespół grał muzykę głównie rockową, która cieszyła się w tamtych czasach uznaniem wśród większości młodzieży na terenie całego kraju. Doświadczenia wyniesione z tamtych czasów znacząco wpłynęły na wrażliwość autora i sposób postrzegania przez niego świata, czego wyraz możemy znaleźć w jego późniejszej działalności artystycznej.

Współczesna muzyka pop Leszka Pietrzaka

Dziś muzyk mieszka w centralnej Polsce, w spokojnym mieście Płocku, a główną pasją i aktywnością jego życia jest muzyka. Pietrzak nie przerywa twórczości, wciąż pisze nowe teksty i komponuje do nich muzykę. Efekty pracy Laszka Pietrzaka możemy odsłuchać na jego płytach, bądź też odwiedzając jego stronę internetową: http://www.leszek-pietrzak.pl, na której twórca zamieszcza swoje piosenki, a także informacje o obecnej działalności.

muzyka-pop-rock3

Leszek Pietrzak współpracuje również z innymi muzykami. Jednym z muzyków, którzy pracowali z Pietrzakiem był Krzysztof Misiak, gitarzysta, który przyczynił się do powstania takich płyt jak: „Czas„, „Moja miłość” i „Stracone marzenia„. Misiak miał wielki udział w oprawie muzycznej płyt, zajął się w nich grą na wszystkich instrumentach, do jego kompetencji należała także praca nad ostatecznym kształtem muzycznym utworów. Muzyka, która powstała w wyniku współpracy obydwu muzyków typowana jest na pograniczu muzyki pop i rocka. Przy powstawaniu utworów Pietrzak skupił się na wokalu i kompozycji muzyki, Misiak natomiast zajął się ostateczną oprawą muzyczną. Dzięki współpracy i zgodności charakterów muzycznych, powstały utwory niebanalne, które cieszą się uznaniem wielu fanów muzyków.

Innymi twórcami, którzy przyczynili się do powstania płyt Leszka Pietrzaka, byli Maciej Woźniak i Krzysztof Buszman, którzy użyczyli swoich utworów literackich do tworzenia tekstów części piosenek.

Tematyka poruszana w większości piosenek znajdujących się na wyżej wspomnianych płytach dotyczy problemów egzystencjalnych, czyli potocznie mówiąc życie, tego co w nim nas spotyka, refleksji odnośnie przemijającego czasu i relacji z ludźmi. Piosenki Leszka Pietrzaka niezmiennie dotyczą również miłości, która jest obecna w życiu każdego człowieka. Ze względu na uniwersalną tematykę utworów, jak również ciekawe aranżacje muzyczne, utwory Pietrzaka znajdują odbiorców wśród osób w niemal każdym wieku. Płyty dostępne na stronie twórcy obejmują trzydzieści jeden piosenek, które różnią się zarówno charakterem, jak i dynamiką wykonania, posiadają jednak pewne pierwiastki wspólne dla całej twórczości wykonawcy.

Leszek Pietrzak – działalność artystyczna

Marzenia Leszka Pietrzaka niemal od zawsze skupiają się wokół muzyki. Cała twórczość autora jest wynikiem nieprzemijającej pasji do niej. Jedynie muzyka bowiem pozwala wykonawcy na całkowitą ekspresję. Głównym rodzajem muzyki tworzonej przez Leszka Pietrzaka jest muzyka pop, ze względu na jej różnorodność i ogromne możliwości jakie daje. Wśród zainteresowań twórcy znajduje się jednak również szeroko rozumiany rock. Często piosenki Pietrzaka charakteryzuje przenikanie się obydwu tych gatunków.

Leszek Pietrzak komponuje muzykę w języku polskim, jego działalność artystyczna obejmuje głównie obszar kraju. Z poszczególnymi utworami można zapoznać się poprzez odnośniki znajdujące się na stronie internetowej autora. Utwory można pobrać ze strony internetowej. Istnieje również możliwość kontaktu z muzykiem poprzez adres mailowy, bądź też komentowanie utworów umieszczonych na stronie.

muzyka-pop-rock4

Leszek Pietrzak jest muzykiem, który cały czas się rozwija i szlifuje swój kunszt muzyczny. Jego muzyka, choć ma pierwiastki stałe, cały czas ewoluuje, rozwija się wraz z autorem. Utwory muzyczne i więcej informacji o Leszku Pietrzaku można znaleźć pod adresem: http://www.leszek-pietrzak.pl. Swoje przemyślenia odnośnie strony można zostawiać w księdze gości.


Dane kontaktowe


Muzyka Pop Rock – Leszek Pietrzak

www: Muzyka Pop i Rock – za darmo mp3

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x