Stado ogierów, czyli prawdziwa gratka dla miłośników koni

Stado ogierów, czyli prawdziwa gratka dla miłośników koni

by drozdullo

Jeżeli jesteśmy pasjonatami koni i wszystkiego co się z nimi wiąże, na naszej mapie turystycznej Polski nie może zabraknąć Łącka. Sama miejscowość ze względu na swoje atrakcyjne i malownicze położenie zachęca turystów do odwiedzin, jednak nie o same walory krajobrazowe tu chodzi. W Łącku istnieje założone w 1923 roku stado ogierów, które jest jednym z największych punktów hodowli koni w naszym kraju. Obok samej działalności hodowlanej, stado ogierów oferuje wiele różnego rodzaju atrakcji i usług.

Hotel dla koni w Łącku

Stado ogierów w Łącku jest miejscem przyjaznym dla wszystkich hodowców koni. Jeżeli posiadamy własnego konia, a nie jesteśmy przez pewien czas z różnych powodów zapewnić mu opieki, możemy skorzystać z hotelu dla koni, który mieści się przy Stadzie Ogierów. Zostawiając naszego konia w hotelu dla koni, możemy być spokojni o jego bezpieczeństwo. Nasz koń będzie pod profesjonalną opieką na najwyższym poziomie. Cechy, które wyróżniają hotel dla koni w Łącku, to przede wszystkim przestronne i czyste boksy z dobrą wentylacją, w których nasz koń będzie czuł się jak w domu. Dla bezpieczeństwa koni w boksach zamontowany jest stały monitoring, który umożliwia natychmiastową reakcję w sytuacji, kiedy dzieje się coś niepokojącego. Konie są pod całodobową opieką najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie weterynarii.

HOTEL DLA KONI, PENSJONAT DLA KONI

W trosce o dobre samopoczucie zwierząt, pracownicy hotelu codziennie wyprowadzają je na zewnątrz, gdzie zwierzęta mogą zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Dobrą kondycję zapewniają im stałe pory karmienia najwyższej jakości paszą własnej produkcji.

Wybierając ofertę pensjonatu dla koni w Łącku, zapewniamy naszym zwierzętom opiekę na najwyższym poziomie podczas naszej nieobecności.

Oferta rekreacyjna, czyli nauka jazdy konnej

Wokół stada koni powstało wiele atrakcji, które mają na celu zachęcenie turystów do przyjazdu w malownicze rejony Łącka. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest niewątpliwie nauka jazdy konnej. Zajęcia z jazdy konnej prowadzone są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poziom trudności zajęć zależny jest od stopnia zaawansowania jeźdźca. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z końmi, muszą się oswoić ze zwierzętami, zanim przystąpią do nauki jazdy. Zajęcia uwzględniają tę potrzebę.

Pierwszym etapem nauki jazdy na koniu jest po prostu oprowadzanie początkującego jeźdźca przez instruktora. W tym czasie osoba może oswoić się z jazdą na grzbiecie czworonoga i poczuć się pewniej w siodle. Jest to niezwykle ważne do przejścia na kolejne szczeble nauki. Kiedy jeździec oswoi się już z jazdą na koniu, możliwe jest przejście do kolejnego etapu nauki, czyli jazdy na lonży. Jest to etap, w którym koń jest cały czas kontrolowany przez instruktora na lonży, początkujący jeździec zaś opanowuje podstawowe techniki jazdy. Kiedy instruktor uzna, że nasza technika jazdy jest prawidłowa, możemy przejść do kolejnego poziomu, jakim jest jazda w zastępie. Jazda w zastępie odbywa się już bez kontroli zwierzęcia przez instruktora. Jest on jednak cały czas obecny w grupie innych jeźdźców.

Jazdy konne mogą mieć charakter nauki, mogą być jedynie jednorazową atrakcją dla grup turystycznych, które nie planują dłuższego pobytu w okolicy. W ofercie Stada Ogierów znajdziemy także przejazdy bryczkami dla grup zorganizowanych, na przykład dla szkół. Oprócz jazdy konnej organizowane są również inne atrakcje dla dzieci i większych grup turystów. Przez cały rok możliwe jest zwiedzanie Stada Ogierów z przewodnikiem, który udzieli wielu cennych informacji na temat koni i tematów z nimi związanych.

Stado Ogierów oferuje także możliwość zajęć z hipoterapii, czyli rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych, do której używane są konie. Udowodniono, że taka forma rehabilitacji przynosi bardzo pozytywne efekty i jest niezwykle lubiana zwłaszcza przez dzieci.

Wynajem sali na przyjęcia okolicznościowe blisko Płocka

Dworek, który znajduje się przy Stadzie Ogierów można wynająć, w celu zorganizowania różnego rodzaju przyjęć okolicznościowych, takich jak na przykład śluby czy chrzciny. Oprócz udogodnień jakie stwarza sam dworek, doskonałego jedzenia, możliwe jest zapewnienie gościom atrakcji związanymi z końmi. Po uroczystym obiedzie z okazji komunii dziecka, można zorganizować mu konną przejażdżkę, bądź też jazdę bryczką dla całej rodziny. Dworek przy Stadzie Ogierów daje większe możliwości rekreacyjne niż inne obiekty tego typu. Jeżeli więc planujemy przyjęcie z prawdziwego zdarzenia, powinniśmy sprawdzić dostępne terminy rezerwacji.

WYNAJEM SALI W PŁOCKU

W Białym Dworku możliwe jest zorganizowanie przyjęcia dla maksymalnie czterdziestu osób. Do dyspozycji gości jest albo mała jadalnia, w której zmieścimy dwadzieścia osób, w przypadku większych imprez możliwy jest wynajem dużej, czterdziestoosobowej jadalni. Nasi goście miło spędzą czas w stylowej sali z kominkiem i fortepianem, bądź też spacerując po malowniczej okolicy Stadniny Ogierów.

Stado Ogierów w Łącku koło Płocka to również miejsce wielu imprez sportowych, w których biorą udział miłośnicy koni z całego kraju.


Dane kontaktowe


Hotel dla koni, wynajem sali, rekreacja, rozrywka

Łąck koło Płocka
www: Stado Ogierów Łąck – wynajem sali

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x