HypeCity – elektryczny klimat

HypeCity – elektryczny klimat

by drozdullo

Kto to jest HypeCity?

Zespół HypeCity tworzy nową jakość na polskim rynku muzycznym. Dzięki niebanalnemu połączeniu różnych gatunków muzyki, członkom zespołu udało się stworzyć niepowtarzalny a zarazem zaskakujący klimat. Ciekawe zestawienie osobowości muzyków i różnorodności muzyki jaką preferują sprawia, że muzyka HypeCity jest tak intrygująca.

HypeCity – zespół łączący różne gatunki muzyki

W repertuarze zespołu można znaleźć dźwięki R&B, czyli potocznie mówiąc czarnej muzyki, której początki datuje się na lata czterdzieste dwudziestego wieku. R&B wywodzi się z takich gatunków jak jazz, blues, charakteryzuje się również wpływami pieśni religijnych afroamerykańskiej ludności Stanów Zjednoczonych. R&B czerpie z muzyki rdzennej ludności afrykańskiej, co przyczyniło się do szybkiego wzrostu jego popularności w latach powojennych. Gatunek został tak zmodyfikowany, żeby trafiał w gusta jak najszerszej grupy odbiorców. Bardzo typowe dla tego gatunku muzycznego jest wykorzystanie różnorodnych instrumentów, a także wielogłosowość, zaczerpnięta od pierwotnego śpiewu chóru. Od momentu swojego powstania R&B zdobywa coraz szersze grono słuchaczy.

zespół hypecity

W muzyce HypeCity obecne są również wpływy rocka, muzyki wokalno – instrumentalnej, której początki sięgają lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Ojczyzną tego gatunku muzycznego są Stany Zjednoczone. Rock wywodzi się po części z bluesa, po części zaś z muzyki country. Wokaliści uprawiający ten rodzaj muzyki najczęściej grają równocześnie na instrumentach. Instrumenty, które towarzyszą wokalowi w sekcji rytmicznej to przeważnie perkusja, kontrabas, gitara basowa, sekcja melodyczna to natomiast gitary, instrumenty klawiszowe czy instrumenty dęte. Obecnie ze względu na wpływy innych gatunków muzycznych rock stał się muzyką bardzo zróżnicowaną.

Możesz skorzystać z usług zespołu – zapraszamy 🙂

Charakterystyczne dla repertuaru zespołu są także brzmienia dance/hause/house, czyli elektronicznej muzyki klubowej, która powstała w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych. Cechami typowymi dla tego gatunku muzycznego są taneczny rytm, jako, że muzyka ta od początku przeznaczona była głównie do tańca, wstawki śpiewane, a także dźwięki skrzypiec, fortepianu czy gitary.

HypeCity to również hip – hop, pierwotnie muzyka młodych czarnoskórych mieszkańców Nowego Jorku. Gatunek ten powstał w latach siedemdziesiątych w Bronksie – dzielnicy Nowego Jorku zamieszkałej przez ludność pochodzenia afrykańskiego. Hip – hop stał się sposobem na wyraz buntu i rozładowanie negatywnych emocji jakich doświadczała ta grupa rasowa w związku z dyskryminacją społeczną. Muzyka ta pierwotnie była nieodłącznie związana z określoną subkulturą, z charakterystycznym światopoglądem. Muzyka hiphopowa polega na rytmicznym recytowaniu tekstu przy muzycznym akompaniamencie.

Zespół tworzy utwory także na bazie melodyjnej muzyki pop, a więc po prosu muzyki popularnej, która trafia w gusta szerokiego grona słuchaczy i nigdy nie wychodzi z mody.

Bardzo ciekawym i zarazem charakterystycznym akcentem w twórczości HypeCity jest dodanie do powyższej mieszanki gatunków również muzyki klasycznej, co sprawia, że muzyka zespołu jest tak niebanalna i interesująca.

Skład zespołu

Zespół tworzy grupa młodych, pełnych pasji i zapału, utalentowanych muzyków. Wśród nich są:

Jacek Markuszewski (J. Markus), perkusista, kompozytor, producent, muzyk sesyjny. Jacek jest osobą bardzo wszechstronną, posiada liczne zainteresowania, cały czas rozwija swoje pasje. Współpracuje z takimi zespołami i muzykami jak na przykład Robert Chojnacki, Mietek Jurecki (ex Budka Suflera), Jarek Kozidrak (Bajm), Oddział Zamknięty. Ma on na swoim koncie występy na licznych festiwalach muzyki elektronicznej, takich jak przykładowo Sunrise”, „Independance” czy czeski „Machać Festival”. Jacek grał w wielu prestiżowych europejskich klubach.

Za muzykę klasyczną w zespole odpowiada Patryk Lewicki. który jest laureatem wielu polskich i zagranicznych konkursów tego typu muzyki. Oprócz klasycznych brzmień zajmuje się także muzyką klubową, co w jego wykonaniu staje się zaskakującym połączeniem. Początki kariery Patryka to współpraca z dj-em Waveshockiem, następnie z dj-em Radim S. Z ostatnim brał udział w takich eventach jak Electrocity V czy Amsterdam Dance Mission w latach 2010 i 2011.

Za wokal i teksty utworów odpowiada z zespole Audrey Loren, była modelka, laureatka konkursów piękności. Audrey Loren od zawsze uwielbiała śpiewać, a swoją przygodę z branżą muzyczną zaczynała od śpiewania w zespole Clavay Bahama. Audrey ma na koncie również udział w spektaklu Marley Resort.

Zespół HypeCity to również dj Toxic Noiz, który jest zarazem producentem muzycznym. Dj Toxic Noiz brał udział w takich wydarzeniach muzycznych jak: Sunrise Festival, Independance, Revolution, EnTrance, EnHouse. Grał w wielu klubach w Europie oraz w Azji. W ciągu swojej kariery zagrał we wszystkich znanych klubach w Polsce.

Dzięki połączeniu różnorodnych gatunków muzycznych, jak i współpracy muzyków o zróżnicowanych zainteresowaniach i umiejętnościach HypeCity tworzy muzykę nowej jakości.


Dane kontaktowe


Wynajmij zespół HypeCity

www: HypeCity

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x