Auto klima Płock – serwis klimatyzacji, naprawa

Auto klima Płock – serwis klimatyzacji, naprawa

by drozdullo

Regularny serwis klimy to obowiązek każdego kierowcy

Zapewne wielu kierowców wciąż pamięta czasy, kiedy klimatyzacja pozostawała luksusem zarezerwowanym wyłącznie dla właścicieli limuzyn z najwyższych segmentów. Dziś nie trzeba mieć na pokrywie bagażnika oznaczenia S 600 lub 750i, żeby w upalną pogodę móc cieszyć się przyjemnym powiewem chłodnego powietrza.

Obecnie auto klima płock dostępna jest bowiem w każdym samochodzie, nawet w konstrukcjach budżetowych. Niestety, jeżeli coś staje się powszechne, to zwykle przestaje być doceniane, a stąd już tylko krok do wszelkich zaniedbań. Nie wiesz jak prawidłowo zadbać o układ klimatyzacji? Eksperci z firmy KMK AutoKlima chętnie Ci w tym pomogą.

JAK TO DZIAŁA?

Pierwsze układy klimatyzacji w samochodach, pojawiły się już w 1939 roku. Pomimo, że obecnie montowana auto klima jest znacznie bardziej zaawansowana (standardem stają się układy dwu- a nawet czterostrefowe), to zasada działania całego systemu wciąż pozostaje bardzo podobna.
Podstawowe elementy klimatyzacji to sprężarka, parownik i skraplacz. W pierwszej kolejności czynnik chłodzący transportowany jest do sprężarki, skąd trafia do zasobnika. W tym miejscu następuje jego oczyszczenie i odwilgocenie. Następnym przystankiem jest skraplacz, gdzie gaz zmienia swoją postać na ciekłą. Za utrzymanie pożądanej temperatury całego procesu odpowiada zamontowany system wentylatorów. Ostatnim przystankiem na drodze obiegu jest parownik, gdzie dochodzi do rozprężenia czynnika, co z kolei skutkuje nagłym obniżeniem temperatury.

auto-klima-plock

NAJCZĘSTSZE AWARIE KLIMATYZACJI

O ile większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nieużywany samochód niszczeje, to wielu z nas często zapomina o tym, że także klimatyzacja została zaprojektowana w celu jej używania, a nie po to, żeby tylko była. Jednak bezruch eksploatacyjny nie jest jedyną przyczyną występowania usterek w tym układzie, do tego dochodzą także zaniedbania użytkowników. W zakresie usług firmy KMK AutoKlima leży pełna obsługa układów klimatyzacji, w tym także naprawa.
Pierwszym sygnałem, świadczącym o konieczności ingerencji specjalisty, są zaparowane szyby. Zwykle oznacza to, że wymiany wymaga filtr kabinowy, który odpowiada za oczyszczanie powietrza dostarczanego do wnętrza samochodu. W tym momencie nie można jeszcze mówić o awarii, filtr kabinowy, podobnie jak paliwowy czy olejowy, to element eksploatacyjny, zatem jego zużycie jest procesem naturalnym. Usterka może pojawić się natomiast w momencie, gdy zignorujemy konieczność jego wymiany.
Kolejny niepokojący sygnał to zbyt wysoka temperatura powietrza w stosunku do ustawionej na panelu sterowania. Taka przypadłość świadczy o konieczności uzupełnienia poziomu czynnika chłodzącego. W tym przypadku ponownie mamy do czynienia ze zwykłą czynnością serwisową, której także nie należy ignorować. Brak czynnika chłodzącego bardzo szybko doprowadzi do zatarcia sprężarki, która jest jednym z najdroższych elementów całego układu. W przypadku wystąpienia awarii nie musisz się jednak martwić. Bogato zaopatrzony magazyn części umożliwia nam usunięcie niemal każdej usterki na miejscu, a fachowa wiedza naszego personelu sprawia, że rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, nawet wtedy, gdy inny specjalista orzekł „zgon pacjenta”.
Elementami podatnymi na awarie są także skraplacz i osuszacz, zwłaszcza gdy samochód ma za sobą powypadkową przeszłość (jak 3/4 stanu komisów samochodowych). Uderzenie czołowe prawie zawsze skutkuje zniszczeniem jednego z tych elementów. W większości ofert sprzedaży używanych samochodów, pojawia się zapis: „klima do nabicia”. W zdecydowanej większości przypadków jest on równoznaczny ze stwierdzeniem, że klimatyzacja wymaga poważnej naprawy. Zamiast wierzyć w zapewnienia handlarzy, odwiedź nasz serwis, a dowiesz się, czy uzupełnienie czynnika jest faktycznie jedyną czynnością, jaką należy wykonać. W przypadku wiekowych samochodów, często okazuje się, że naprawa klimatyzacji jest po prostu nieopłacalna, lepiej więc zawczasu dokonać diagnozy.

auto-klima-plock-serwis

JAK ZADBAĆ O UKŁAD KLIMATYZACJI?

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że klimatyzacja powinna pracować nie tylko latem, a przez cały rok. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – dzieje się tak, ponieważ nawet jeżeli auto klima nie pracuje, sprężarka i tak jest napędzana.
O ile z reguły pamiętamy o regularnej wymianie oleju silnikowego, to o konieczności dokonania okresowego przeglądu klimy często zapominamy (nieświadomie lub wprost przeciwnie). Tymczasem klimatyzacja nie jest elementem, na którym można oszczędzać. Wszelkie zaniedbania zemszczą się w przyszłości a naprawa klimatyzacji jest znacznie bardziej kosztowna od jej serwisu.
W ramach świadczonych przez nas usług oferujemy:

  • oczyszczanie i osuszanie metodą ozonowania lub ultradźwiękową – w pierwszym przypadku używane jest specjalne urządzenie ozonujące, które zabija bakterie i roztocza oraz usuwa wszelkie pyłki. Druga metoda wykorzystuje fale ultradźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości;
  •  sprawdzanie szczelności układu;
  • uzupełnianie czynnika chłodzącego;
  • usuwanie wykrytych usterek.

Pamiętaj, tylko regularny serwis sprawi, że klimatyzacja w Twoim samochodzie odetchnie pełną piersią.


Dane kontaktowe


Klimatyzacja Płock i Montaż instalacji gazowych

09-400 Płock, ul. Chopina 4
kom. 888 21 10 10
www: Klimatyzacja Płock
www: Montaż instalacji gazowej LPG Płock

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] zażyć upragnionego relaksu – przed wyruszeniem w podróż upewnij się, że Twoja auto klima jest w pełni sprawna i nie pozwól, by nieznośne upały zepsuły ten wspaniały […]

Michał

To prawda, fachowcy – miałem popsutą klimę w skodzie, zrobili od ręki, naprawili moduł, a już myślałem, że nowy będę musiał kupić! Polecam!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x