Elektrodrążarka drutowa, Elektrodrążenie, Frezowanie CNC, Agie.

Elektrodrążarka drutowa, Elektrodrążenie, Frezowanie CNC, Agie.

by drozdullo
Elektrische Drahterodiermaschine, Electroerosion, CNC-Fräsen, Agie, Drahtschneiden, Schleifen der Flächen und Walzen, Polieren von Formen, Senken, Drahtschneidemaschine, Agiecut, Elektrodrążarka drutowa, Elektrodrążenie, Frezowanie CNC, Agie, Cięcie drutem, Szlifowanie płaszczyzn i wałków, Polerowanie form, Drążenie, Wycinarka drutowa, Agiecut,

Zaawansowane technologicznie procesy obróbki skrawaniem stosowane w branży przemysłowej, umożliwiają produkcję zarówno podzespołów wielkogabarytowych, jak i elementów o skomplikowanych niewielkich kształtach. Specjalistyczna obróbka skrawaniem realizowana jest za pomocą nowoczesnych urządzeń Agie Agiecut, t.j. elektrodrążarka drutowa czy wycinarka drutowa, które należą do czołowych maszyn w branży przemysłowej. Wśród najpopularniejszych procesów stosowanych podczas obróbki skrawaniem w produkcji przemysłowej znajdują się m.in. elektrodrążenie (cięcie drutem), frezowanie CNC, szlifowanie płaszczyzn i wałków oraz polerowanie form.

Cięcie drutem – profesjonalna obrabiarka skrawaniem

Cięcie drutem to specjalistyczna obróbka skrawania umożliwiająca tworzenie skomplikowanych kształtów z precyzyjną dokładnością wymiarową. Drut stosowany do procesu cięcia to narzędzie o średnicy w zakresie od 0,1 do 0,35 mm. Elektrodrążarka drutowa dostosowana jest do wykonywania zarówno cięcia prostego, jak i ciecia kątowego o kącie nachylenia stałym lub zmiennym. Drążenie drutem doskonale uzupełnia inne metody skrawania, tj. frezowanie oraz toczenie, co w zwykłych warunkach warsztatowych nie jest osiągalne przy zastosowaniu jednej maszyny skrawającej. Elektrodrążenie stosowane jest przy obróbce przemysłowej metali charakteryzujących się wysoką twardością (m.in. węgliki spiekane, stal hartowana, stal wysokokrzemowa lub stal szybkotnąca). Ponadto elektrodrążarka drutowa charakteryzuje się precyzją działania umożliwiającą uzyskanie gładkiej powierzchni obrabianego elementu.

Agiecut – specjalistyczne urządzenia do obróbki metalu

Elektrische Drahterodiermaschine, Electroerosion, CNC-Fräsen, Agie, Drahtschneiden, Schleifen der Flächen und Walzen, Polieren von Formen, Senken, Drahtschneidemaschine, Agiecut,  Elektrodrążarka drutowa, Elektrodrążenie, Frezowanie CNC, Agie, Cięcie drutem, Szlifowanie płaszczyzn i wałków, Polerowanie form, Drążenie, Wycinarka drutowa, Agiecut,Szlifowanie płaszczyzn i wałków to obróbka polegająca na nadaniu estetycznej struktury na powierzchniach płaskich, profilach, rurach, elementach giętkich oraz na wałkach. Szlifowaniu poddawane są zarówno duże, jak i małe płaszczyzny oraz zróżnicowane wałki pod względem średnicy. Proces szlifowania jest kluczowy dla elementów wymagających precyzyjnego dopasowania podczas pracy. W branży przemysłowej coraz większym zainteresowaniem cieszą się maszyny Agie Agiecut, które zapewniają długotrwałą i bezawaryjną pracę przy produkcji zarówno detalicznej, jak i przemysłowej. Frezowanie CNC to nowoczesna obróbka skrawaniem stosowana w produkcji elementów metalowych. Wytwarzane podzespoły charakteryzują się dokładnością wymiarową oraz wysokiej jakości wykończeniem. Najczęściej produkowanymi elementami poprzez frezowanie CNC, są m.in. precyzyjnie odtworzone pojedyncze części oraz zespoły elementów urządzeń i maszyn. Elektrische DrahterodiermaschineElektroerosionCNC-FräsenAgieDrahtschneiden, Schleifen der Flächen und WalzenPolieren von FormenSenkenDrahtschneidemaschineAgiecut.

Drążenie – precyzyjna obróbka metali

Drążenie to precyzyjna obróbka metali umożliwiająca precyzyjne cięcie materiału przy użyciu zaprogramowanych kształtów. Zaawansowana technologia cięcia oparta na metodzie elektroiskrowej stosowana jest do wytwarzania m.in. elementów form, wykrojników lub elementów skrawających. Wycinarka drutowa wspierana numerycznym sterowaniem umożliwia wycinanie detali z precyzyjną dokładnością. Do najwydajniejszych urządzeń skrawających w branży przemysłowej należą maszyny Agie Agiecut, charakteryzujące się trwałością eksploatacyjną i wydajnością produkcyjną. Elektrodrążenie wgłębne to proces obróbki stosowany podczas wytwarzania specjalistycznych części maszyn oraz stopów trudnoskrawalnych. Metoda taka umożliwia uzyskanie kształtów, które w tradycyjnej obróbce skrawaniem nie są możliwe do wytworzenia. Drążenie wgłębne przeprowadzane jest przy użyciu elektrody grafitowej lub miedzianej, których precyzyjne wykonanie realizowane jest w centrum obróbczym.

Produkcja przemysłowa elementów metalowych to proces stale unowocześniany poprzez zaawansowane technologicznie urządzenia skrawające. Numeryczne sterownie umożliwiające precyzyjne zaprogramowanie programów do specjalistycznej obróbki materiałów, stanowi istotne wsparcie w produkcji przemysłowej. Procesy stosowane podczas wytwarzania elementów metalowych, m.in. polerowanie form, elektrodrążenie lub frezowanie CNC, to nowoczesne metody cechujące się skutecznością produkcyjną. Dobór urządzeń skrawających stanowi istotny czynnik wpływający na wydajność podczas wytwarzania elementów. Wysoka precyzja działania, wydajność oraz trwałość eksploatacyjna, to cechy maszyn stosowanych do obróbki metali w profesjonalnych zakładach produkcyjnych, precyzujących się w produkcji elementów metalowych. Zarówno wycinarka drutowa, jak i elektrodrążarka drutowa lub inne urządzenie do obróbki metali powinny być dobrane stosownie do obciążenia produkcyjnego oraz zgodnie z wymogami jakościowymi linii produkcyjnej.

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x