Minikoparka płock, podnośnik koszowy, maszyny budowlane, przeciski pod drogami

Minikoparka płock, podnośnik koszowy, maszyny budowlane, przeciski pod drogami

by drozdullo
przeciski pod drogami płock

Zagrożenia na placach budowy.

W dużych miastach często spotykamy się z budową nowych osiedli. Powstają one zazwyczaj na obrzeżach, lub w miejscach nieużytków. Tak więc prawie każdy z nas widział miejsce budowy. Czasami jest to powstanie nowych bloków, czasem przebudowa drogi albo ogólnej infrastruktury miasta. Ale czy aby na pewno miejsca te są odpowiednio zabezpieczane? Czy nie należałoby zwrócić większej uwagi na bezpieczeństwo otoczenia, już nie wspominając o bezpieczeństwie pracowników.

Nie macie wrażenia, że ci właśnie pracownicy nie przestrzegają do końca BHP, a ich trzeźwość pozostawia wiele do życzenia? Właśnie w takim miejscu jak plac budowy zagrożenie życia lub chociażby uraz są dużo bardziej prawdopodobne. Weźmy na przykład taka minikoparka płock, wydawałoby się na pierwszy rzut oka, że mogłaby posłużyć jako zabawka dla dziecka, ale wystarczyłoby, że przewróci się na wykopie, albo przypadkiem uderzy w kogoś łyżką. Każda z tych sytuacji mogłaby pozbawić człowieka zdrowia a nawet życia.

Elektryk Lebara – to więcej niż usługi elektryczne

Kolejnym przykładem jest podnośnik koszowy. Na pierwszy rzut oka niby co mogłoby się stać, wystarczy unieść go na odpowiednią wysokość i tyle. Ale przecież zdarzają się przypadki, gdzie taki podnośnik się przewróci, bo nie był odpowiednio postawiony, uderzy w mur kierowany przez osobę nie myślącą zbyt trzeźwo lub ulegnie zniszczeniu przez zbyt słabą konserwację.
Ogólnie rzecz biorąc wszystkie maszyny budowlane powinny być pod nadzorem odpowiedzialnych ludzi. Ale co może zrobić zwykły przechodzień? Czy w ogóle powinien mieć możliwość przyjrzenia się pracy w takim miejscu. Czy te właśnie miejsca nie powinny być lepiej odizolowane? Wypadki „cywilów” na placach budowy, wynikają przede wszystkim sytuacji gdzie ludzie zmuszeni są przez ich część przechodzić a elementy niebezpieczne nie są odpowiedni zabezpieczane. Zdarza się też, że wchodzą na taki teren ciekawe świata dzieci i wpadają w jakiś wykop.
Oczywiście największym zabezpieczeniem jest zdrowy rozsądek, ale aby chronić naszych najbliższych oraz siebie powinniśmy się przeciwstawiać nieprzestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa.

Maszyny budowlane – minikoparka, podnośnik koszowy w Płocku

Każda budowa wymaga obecnie odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu plac budowy szybko zmieni się w zaprojektowany obiekt.
Podstawowym wyposażeniem placu budowy są maszyny budowlane, a ich różnorodność i szeroka oferta ułatwi i przyśpieszy prace na każdym placu budowy.

minikoparka płock,podnośnik koszowy płock,maszyny budowlane płock, przeciski pod drogami płock

Bardzo popularnym sprzętem budowlanym stała się minikoparka, jest one coraz nowocześniejsza, bezpieczniejsza i wyposażona w urządzenia i systemy pozwalające dostosować się do każdej sytuacji zaistniałej na budowie. Prace nad unowocześnianiem minikoparek trwają cały czas, a wszystko skierowuje się na to by ich silniki posiadały coraz to większą moc, zachowując wszystkie zasady dotyczące ochrony środowiska, czyli by były jak najcichsze. Ich ergonomiczna konstrukcja, pozwala osiągnąć jak najlepsze wyniki w pracy.

Przeciski pod drogami tym również się zajmują!

W zależności od rodzaju budowy, można też wykorzystać inne przydatne urządzenia budowlane, takie jak na przykład podnośniki koszowe. Urządzenia te występują w trzech grupach: teleskopowe, kolumnowe lub mieszane (teleskopowo-kolumnowe).
Podnośnik koszowy to hydrauliczne urządzenie zainstalowane na specjalnym podwoziu lub samochodzie. Jego zadanie jest przemieszczanie pracowników wraz z materiałami i narzędziami potrzebnymi do wykonania określonych prac, na odpowiednią wysokość. Podnośniki takie przydadzą się podczas transportu różnych płyt, cegieł czy kabli.
Maksymalną wysokość jaką mogą osiągnąć podnośniki koszowe waha się od dwunastu do pięćdziesięciu pięciu metrów, a ich ładowność zależy od modelu podnośnika mieści się w granicach od dwustu do czterystu kilogramów.

Rozpoczynając budowę jakiegokolwiek obiektu obecnie, nikt nie wyobraża sobie pracy bez pomocy maszyn budowlanych, czyli urządzeń wykorzystywanych w robotach ziemnych (ładowarki, spycharki, równiarki, ubijarki czy walce), w pracach drogowych (stabilizatory podłoża, rozcieracze czy frezarki asfaltu), do prac odwadniających i hydraulicznych (pogłębiarki, rurociągi, pompy czy maszyny wiertnicze). Bardzo ważna rolę spełniają też maszyny do transportu ( przenośniki, dźwignice, ładowarki). Wszystko przyda się do przecisków pod drogami.
Przeprowadzając prace wykończeniowe przydadzą się urządzenia takie jak frezarki do betonu, maszyny do robót tynkarskich czy malarskich.


Dane kontaktowe


Firma LEBARA Mateusz Kujawa

Płock
kom. 505 981 868
www: Minikoparka, podnośnik koszowy, agregaty wynajem

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] czy chłodnie, zapewniające świeżość warzywom czy owocom, niezbędni byli budowniczowie. Maszyny budowlane Płock to rzecz niezbędna dla każdego budowlańca. W końcu to za ich pomocą może postawić 12 […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x