Przedszkole anglojęzyczne niepubliczne Bydgoszcz

Przedszkole anglojęzyczne niepubliczne Bydgoszcz

by drozdullo

Jak wybrać dobre przedszkole z językiem angielskim w Bydgoszczy? Może niepubliczne?

Kiedy zostajemy rodzicami, co chwilę czyhają na nas dylematy związane z tym, jak zapewnić najlepszy rozwój naszemu dziecku. Trudne wybory zaczynają się jeszcze przed narodzinami dziecka, gdy kompletujemy wyprawkę. Jaki wybrać wózek, jakie łóżeczko, nosidełko, fotelik samochodowy? Możliwości jest mnóstwo, a podjęcie właściwej decyzji często wydaje się niezwykle trudne.

Wraz z wiekiem dziecka nasze dylematy jedynie się pogłębiają i zaczynają dotyczyć coraz istotniejszych kwestii. Jedną z kluczowych jest to, jakie wybrać przedszkole bydgoszcz. Kiedyś, gdy sami byliśmy mali, nie było z tym problemu. Każde dziecko chodziło do przedszkola publicznego znajdującego się w najbliższej okolicy swojego domu. Nikt nie zastanawiał się, czy to miejsce w najlepszy sposób wpływa na rozwój dziecka, czy warunki w nim panujące, wyposażenie, personel i tym podobne na pewno odpowiednio stymulują naszą pociechę.

W obecnych czasach wiele się jednak zmieniło. Przede wszystkim o miejsce w przedszkolu publicznym jest niezwykle trudno. Dla małżeństwa będącego przedstawicielami typowej klasy średniej i wyższych posłanie dziecka do takiego przedszkola jest praktycznie niemożliwe. Pierwszeństwo mają dzieci wychowywane przez samotnych rodziców, pochodzące z biedniejszych rodzin. Ubieganie się o miejsce w przedszkolu często wydaje się być trudniejsze od procesu rekrutacji na studia!

Poza tym, że miejsc w przedszkolach publicznych nie starcza dla wszystkich dzieci, jest z nimi jeszcze jeden problem. Często nie spełniają one wymagań, jakie dla przedszkola ich dziecka stawiają rodzice. Zazwyczaj zastrzeżenia rodziców budzi stan techniczny budynków, w których znajdują się przedszkola publiczne. Bywają one – coraz rzadziej, ale jednak wciąż jest to powszechne zjawisko – zaniedbane, nieestetyczne, nieprzytulne. Nie chcemy, aby nasze dziecko spędzało połowę dnia w brzydkich, pomalowanych szaroburą farbą salach.

Kolejne zastrzeżenia dotyczą personelu. Zdarza się, że pracownicy przedszkoli publicznych nie angażują się w opiekę nad dziećmi tak bardzo, jakby życzyli sobie rodzice. Kolejna kwestia budząca obawy przed wysłaniem dzieci do przedszkola publicznego to niewystarczająca oferta zajęć dodatkowych. Często jest ich zbyt mało, a jakość ich prowadzenia pozostawia wiele do życzenia.

przedszkole anglojezyczne bydgoszcz

Jakie przedszkole wybrać: publiczne czy niepubliczne?

Cóż wobec tego pozostaje, jeśli nasze dziecko nie zostało przyjęte do publicznego przedszkola albo po prostu uznaliśmy, że nie odpowiada ono naszym wymaganiom? Oczywiście tylko przedszkole niepubliczne. Zasadniczą różnicą między przedszkolem państwowym a prywatnym jest oczywiście konieczność ponoszenia opłat za to drugie. Na pierwszy rzut oka może to odstraszać, ale po głębszym zastanowieniu się często można dojść do wniosku, że biorąc pod uwagę jego liczne zalety, przedszkole niepubliczne wcale nie okazuje się dużo droższe od publicznego. Przede wszystkim w przedszkolu prywatnym wszystkie zajęcie dodatkowe są wliczone w czesne (w przedszkolu publicznym trzeba często za nie oddzielnie dopłacać), poza tym w przedszkolu prywatnym dziecko może przebywać sporo dłużej niż w państwowym, dlatego nie trzeba dodatkowo opłacać opiekunki dla dziecka, która zajmuje się nim po przedszkolu, gdy rodzice są jeszcze w pracy.

Ogromną zaletą przedszkola niepublicznego jest olbrzymi wybór zajęć dodatkowych. Możemy mieć pewność, że każdy ewentualny talent naszego dziecka zostanie na takich zajęciach wychwycony i pielęgnowany. Nieistotne czy będzie to talent artystyczny (muzyka, plastyka, taniec, teatr) czy innego rodzaju (matematyka, szachy, języki obce). Poza tym, że przedszkole oferuje wiele zajęć dodatkowych, najczęściej w ogóle jest sprofilowane. Do wyboru mamy przedszkola sportowe, językowe, artystyczne. Jeżeli zauważymy u naszego dziecka predyspozycje w którejś z tych dziedzin, bez wahania powinniśmy je zapisać do przedszkola o odpowiedniej specjalizacji. Szczególnie polecane dla wszystkich dzieci są przedszkola językowe. Możemy wybierać z szeregu języków europejskich (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski), a także pozaeuropejskich (coraz popularniejszy w przedszkolach staje się język chiński).

Wydaje się, że dla malucha w wielu przedszkolnym najlepszym rozwiązaniem jest przedszkole anglojęzyczne. Angielski to współczesna łacina, czyli język, którego znajomość gwarantuje, że dogadamy się wszędzie. Znajomość angielskiego jest absolutną podstawą znalezienia rozwijającej i dobrze płatnej pracy. Angielski otwiera większość dróg kariery na całym świecie. Dlatego dobrze jest, aby dziecko miało jak najintensywniejszy kontakt z tym językiem już od najmłodszych lat. Im wcześniej zacznie się uczyć, tym jego szanse na perfekcyjne opanowanie nie tylko słówek i gramatyki, ale także idealnego akcentu są większe. Dzięki wczesnej nauce języka angielskiego w przyszłości dziecko będzie miało więcej czasu na naukę innych języków, a także na uczęszczanie na innego rodzaju zajęcia dodatkowe.

Przedszkole anglojęzyczne w Bydgoszczy jest więc doskonałym wyborem na początek edukacji naszego dziecka. Z pewnością zapewni mu ono doskonały start.


Dane kontaktowe


Przedszkole Niepubliczne Bydgoszcz – Wesołe serduszka

85-307 Bydgoszcz ul. Kossaka 72
www: Przedszkole Bydgoszcz – Wesołe Serduszka

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x