Kostka brukowa Puławy, Kozienice – na każdą drogę!

Kostka brukowa Puławy, Kozienice – na każdą drogę!

by drozdullo
układanie kostki brukowej puławy

Kostka brukowa to budulec, który najczęściej kojarzy się z uliczkami miejskich starówek. Jednak jej zastosowania są o wiele bardziej szersze niż w tym przypadku.

Co można zrobić za pomocą kostki brukowej?

Jak już napisano, kostka brukowa Puławy doskonale pasuje do wykładania nią ulic, zwłaszcza w starszych częściach miasta. Zależnie od rodzaju kostki, może być ona dostosowana zarówno do ruchu pieszych, jak i obciążeń przez przejeżdżające auta. W miastach można zaobserwować układanie kostki brukowej najczęściej na placach oraz wokół skwerów, pomników czy zielonych punktów miasta. Także wiele budynków użyteczności publicznej ma podejścia z kostki, co wpływa pozytywnie zarówno na wygląd estetyczny okolicy, jak i też zapewnia, że podczas opadów deszczu nie będą tworzyć się kałuże.
Oczywiście kostka brukowa może być również stosowana na osiedlach, zwłaszcza w miejscach spacerowych, jak aleje, dłuższe drogi czy tereny piknikowe.

Kostka brukowa na prywatne potrzeby

Oczywiście materiał tego typu można nabyć również na swoje własne potrzeby. Chętnie korzystają z niego właściciele domków jednorodzinnych, którzy na swoich posesjach robią ścieżki z tego typu budulca, wykorzystują go także w charakterze materiału na stworzenie podjazdu do garażu czy miejsca parkingowego. Można często spotkać się także z sytuacją, że miejsce na grilla czy ognisko otoczone jest kręgiem ułożonym z kostki. Jest on trwalsza na warunki atmosferyczne niż beton czy asfalt, nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Układanie kostki brukowej w Puławach jest możliwe na wiele sposobów i w różnych miejscach, więc można dopasować jej położenie pod konkretne potrzeby klienta.

Kostka niejeden ma kształt
Jedną z zalet kostki brukowej jest różnorodność jej kształtów. Może mieć ona regularne, kwadratowe kształty różnej wielkości, ale również często spotyka się kostki prostokątne – takimi właśnie wykłada się uliczki. Istnieje specjalny rodzaj – behaton – który przeznaczony jest do układania tam, gdzie następuje duże obciążenie ruchem kołowym. Układanie kostki brukowej tego typu odbywa się w ten sposób, że uzupełniają się one wzajemnie, nie zostawiając żadnej przestrzeni pomiędzy, co sprawia, że droga tego typu jest solidnie wykonana – używa się tego rozwiązania w przypadku podjazdów i stromego terenu.
Inny rodzaj kostki to nostalit – są to kostki kwadratowe i prostokątne, mające lekko wypukłą powierzchnię oraz zaokrąglone narożniki. Używane są do układania estetycznie atrakcyjnych kształtów, jak na przykład okręgi, rozety, figury geometryczne i inne tego typu. Często uzupełnia się przestrzeń wokół nich za pomocą kostek o lekko pofałdowanej powierzchni licowej, która również posiada zaokrąglone krawędzie i naroża.

Kostka brukowa specjalnych zastosowań
Dla właścicieli posesji polecane są kostki klasy hydrofuga. Układanie kostki brukowej tego typu nie tylko nadaje miły wygląd otoczeniu, ale również pomaga ona w odprowadzaniu wód opadowych bezpośrednio do podłoża. Jest to możliwe dzięki wypełnionym grysem spoinom. Hydrofugi stosowane są chętnie na parkingach oraz placach – dzięki ich zastosowaniu na danym terenie nie tworzą się kałuże.
Urbanit to kostka brukowa przeznaczona do znoszenia większych obciążeń, dlatego używana jest najczęściej w miastach i na terenach przemysłowych. Ma ona grubość aż ośmiu centymetrów, a równe cięcia na krawędziach sprawiają, że kostki tego typu doskonale do siebie przylegają, tworząc równą powierzchnię.

układanie kostki brukowej puławykostka brukowa w Puławach

Gdzie kupić kostkę brukową? Układanie kostki brukowej – Kozienice!

Zakup kostki brukowej to żaden problem, ponieważ na terenie całego kraju funkcjonuje wiele firm wyspecjalizowanych nie tylko w ich produkcji, ale również i dystrybucji kostki brukowej czołowych producentów budulca tego typu. Kostki sprzedawane są na metry kwadratowe, pakowane na paletach. Ceny zależą oczywiście od rodzaju kostki brukowej, a także ilości, jaką się nabywa – przy większych zakupach możliwe są zniżki lub inne bonusy.
Klient indywidualny nie musi udawać się do producenta czy hurtowni, ponieważ wiele marketów budowlanych ma w swojej ofercie różnego rodzaju kostki brukowe oraz wszelkie narzędzia niezbędne do jej położenia. Jeżeli więc ktoś zna się na rzeczy lub po prostu chce spróbować ułożyć kostkę samodzielnie, nie będzie mieć z tym problemu.

Jak układać kostkę brukową?
Układanie kostki brukowej dla miast, organizacji rządowych oraz firm odbywa się za pomocą wynajętych, specjalistycznych firm. Jeżeli kostkę ułożyć trzeba na terenie prywatnym, tu również nie powinno być żadnych problemów – wiele mniejszych firm świadczących usługi budowlane i remontowe ma układanie kostki brukowej w swojej ofercie i może wykonać prace kompleksowo – od zakupu budulca po jego finalne umieszczenie na miejscu docelowym. Cena za takie usługi uzależniona jest przede wszystkim od wielkości powierzchni, jaka ma zostać pokryta kostką – im większa, tym bardziej praca będzie czasochłonna, jednak za dobry efekt zawsze trzeba zapłacić.
Firmy tego typu można znaleźć w każdym mieści, więc właściciele posesji i domków jednorodzinnych nie powinni mieć problemu z ozdobieniem swego terenu funkcjonalną, trwała kostką brukową.


Dane kontaktowe


Układanie kostki brukowej w Puławach – Perfektbud

Puławy, Lublin, Kazimierz Dolny, Zwoleń, Nałęczów, Karczmiska, Opole Lubelskie, Dęblin, Ryki, Kurów, Poniatowa
kom. 502 280 817
www: Układanie kostki brukowej- Perfektbud

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x