Docieplanie stropów piwnic – Hydro-Clean

Docieplanie stropów piwnic – Hydro-Clean

by drozdullo
docieplanie stropów piwnic

Jak ocieplić piwnicę?

Piwnica może być bardzo praktycznym miejscem na przechowywanie różnych rzeczy, pomieszczenia gospodarcze lub kotłownię, jednocześnie jednak jest również źródłem bardzo dużych strat ciepła. Ponieważ ogrzewanie domu jest naprawdę sporym wydatkiem, warto zatroszczyć się o odpowiednie ocieplenie ścian piwnicy.

docieplanie stropów piwnic
Nie da się ukryć, że wykonanie dobrego ocieplenia może w znacznym stopniu zmniejszyć straty ciepła, a co za tym idzie również zredukować koszty ogrzewania pomieszczeń. Kluczowe znaczenie dla osiągnięcia dobrych rezultatów ma wybór właściwego materiału. Docieplanie stropów i ścian piwnic najlepiej wykonać z twardych materiałów. Powinny być one także stosunkowo odporne na wilgoć. Dobrymi rozwiązaniami są między innymi poliester ekstrudowany oraz twardy styropian. O właściwej izolacji należy pomyśleć już na etapie budowy domu, ponieważ najlepsze rezultaty przynosi ocieplenie położone na zewnętrznej ścianie lub w środku ściany trójwarstwowej. Wewnętrzna izolacja cieplna jest dużo mniej skuteczna i można przy jej pomocy wykonać jedynie docieplanie stropów piwnic oraz ścian w już gotowym budynku, gdy nie ma możliwości zaizolowania ścian zewnętrznych. Na ocieplenie należy zwrócić szczególną uwagę we wszystkich miejscach, które będą stykały się bezpośrednio z powietrzem atmosferycznym, czyli na przykład przy okienkach oraz przy zjeździe do garażu oraz drzwiach. To właśnie w tych miejscach będzie dochodziło na największych strat ciepła. Trzeba także pamiętać o tym, że wykonanie izolacji cieplnej piwnicy jest konieczne, nawet jeśli ma to być pomieszczenie nieogrzewanie.

Dzięki zastosowaniu izolacji termicznej z odpowiednich materiałów można osiągnąć bardzo dobre efekty i skutecznie ocieplić lub docieplić piwnicę. Dzięki temu zmniejszane są straty ciepła i można ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Dlatego ocieplanie jest przede wszystkim korzystną i opłacalną inwestycją. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na to, żeby wykonać je w prawidłowy sposób oraz wykorzystać odpowiednie materiały.


Dane kontaktowe


Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe HYDRO-CLEAN Łukasz Tarka

09-530 Gąbin ul. Płocka 30
tel./fax. (0-24) 277-12-18,
kom. 509-602-161, 602-772-539
mail: luktarka@gmail.com
www: docieplanie stropów dachów – Hydro-Clean

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] w takiej sytuacji należy pamiętać o wykonaniu izolacji stropu między parterem i piwnicą. Docieplanie stropów piwnic wykonuje się od spodu. W takiej sytuacji można również na przykład wykorzystać styropian. […]

[…] ich ocieplenie jest niewielkie i nie są ogrzewane. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest docieplanie stropów. Można je wykonać między innymi przy pomocy styropianu. Dzięki temu można ograniczyć straty […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x