Pozycjonowanie stron – klucz do sukcesu firmy

Pozycjonowanie stron – klucz do sukcesu firmy

by drozdullo
pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron www – najlepsi w branży SEO

Rozwój Internetu powoduje, że każdy szanujący się przedsiębiorca chce zaistnieć w Sieci. Strona www jest przecież wizytówką firmy, dzięki której wielu potencjalnych klientów może zapoznać się z jej ofertą. Dlatego tak ważne jest, by strona była wartościowa i ciekawa, odpowiadająca zapotrzebowaniu na pewne informacje. Stworzenie strony www najlepiej powierzyć profesjonalistom. Doświadczony webmaster będzie wiedział, jak przykuć uwagę Internauty i wzbudzić jego zainteresowanie ofertą opisywanej firmy.

Przygotowanie i właściwe prowadzenie strony www, choć bardzo istotne, nie jest jednak kluczem do sukcesu w wirtualnym świecie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to tylko wierzchołek góry lodowej.

Najciekawsza, najbardziej wyrafinowana pod względem graficznym czy merytorycznym strona, nie spełni swego zadania bez pracy pozycjonerów.

Pozycjonowanie stron to zespół działań służących zwróceniu uwagi Internautów na konkretny link, odnoszący do danej witryny.

O co chodzi z tym pozycjonowanie stron? Zilustrujemy to przykładem…

pozycjonowanie stron www

Osoba zainteresowana zdalną nauką języka angielskiego, wpisuje do wyszukiwarki internetowej wyrazy, które, według niej, pozwolą wyszukać linki odnoszące do najbardziej wartościowych stron www. Mogą to być np. wyrazy: „zdalny kurs angielskiego”, „internetowy kurs angielskiego” lub ” język angielski kurs internetowy”. Podobnych kombinacji, zwanych frazami kluczowymi może być wiele.

Gdy osoba zainteresowana kursem wpisze do wyszukiwarki wybraną przez siebie frazę, zostanie automatycznie przekierowana do strony, na której będzie widniało kilkanaście linków, odnoszących do stron internetowych firm oferujących poszukiwaną usługę, czyli zdalne kursy języka angielskiego. Badania wskazują, że przeciętny Internauta kliknie na linki znajdujące się najwyżej, zapoznając się z ofertą tylko dwóch- trzech firm ( a przecież są ich tysiące!). I to spośród tych dwóch lub trzech „najwyższych” ofert wybierze najlepszą dla siebie.

Pozycjonowanie stron jest zatem grą z ustawieniami wyszukiwarki. Pozycjoner musi zrobić wszystko, by link do zleconej strony znalazł się wyżej niż adresy internetowe innych, konkurencyjnych firm.

Środkiem do osiągnięcia celu jest stworzenie odpowiedniego tekstu pozycjonującego, zwanego preclem, w którym należy umieścić słowa i frazy kluczowe. Pozycjoner musi wykazać się tu zdolnością przewidywania przyszłości, to znaczy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie hasła będzie wpisywać do wyszukiwarki osoba zainteresowana usługami danej firmy.

Pozycjonowanie stron www jest bardzo ważnym działaniem, bez którego żadna firma nie ma szans na zaistnienie w Internecie.

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x